KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12914042
nr 1291 4042
Curt Viberg
(1908-1969), Sverige
Blandteknik, Hamnmotiv, "Teutonia Hamburg". Signerad, 1952. Motivet: 23x29 cm
Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 25 november 2019
kl 18:19:13
100 kr
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr